.
دانشگاه آزاد اسلامي واحد شبستر يکي از بزرگترين و توسعه يافته ترين دانشگاه هاي کشور
كسي كه عبادت هاي خالصانه خود را به سوي خدا فرستد، پروردگار بزرگ برترين مصلحت را به سويش فرو خواهد فرستاد . حضرت زهرا سلام الله عليها **** دانايي توانايي به بار مي آورد ، و دانش دل کهن سالان را جوان مي سازد . حکيم فردوسي خردمند**** در روز قیامت چیزی سنگین تر از خوش اخلاقی در ترازوی اعمال بنده نیست. پیامبر اکرم (ص) **** ـ قالَ (صلى الله علیه وآله): مَنْ مَشى إلى مَسْجِد مِنْ مَساجِدِ اللّهِ، فَلَهُ بِکُّلِ خُطْوَه خَطاها حَتّى یَرْجِعَ إلى مَنْزِلِهِ، عَشْرُ حَسَنات، وَ مَحى عَنْهُ عَشْرُ سَیِّئات، وَ رَفَعَ لَهُ عَشْرُ دَرَجات.([2]) فرمود: هر کس قدمى به سوى یکى از مساجد خداوند بردارد، براى هر قدم ثواب ده حسنه مى باشد تا برگردد به منزل خود، و ده خطا از لغزش هایش پاک مى شود، همچنین در پیشگاه خداوند ده درجه ترفیع مى یابد.***** اخبار دانشگاه آزاد اسلامی شبستر را در تلگرام دنبال کنید ROIAUSHAB@ ****
يکشنبه ٢٥ آذر ١٣٩٧


  چاپ        ارسال به دوست

تازه‌های نشر دانشگاه آزاد اسلامی؛

انتشار کتاب راهنمای عملی بهداشت مواد غذایی

به گزارش روابط عمومی کتاب­ «راهنمای عملی بهداشت مواد غذایی» از سوی عضو هیات علمی واحد شبستر تدوین و در برگیرنده آزمایش ­های میکروبی مرتبط با انواع میکروب­ها در مواد غذایی مختلف می­باشد.

در این کتاب روش­ های نمونه ­برداری از مواد غذایی، کشت، جداسازی و شمارش میکروب­ها در 11 فصل جداگانه توضیح داده شده است. فصل اول به اصول اولیه کار و تجهیزات اولیه مورد نیاز آزمایشگاه میکروب­ شناسی مواد غذایی اختصاص یافته و در فصل دوم روش­های نمونه­ برداری و سترون­ سازی شرح داده شده است.

در ادامه کتاب به ترتیب محیط­ها و روش­های کشت؛ شمارش احتمالی باکتری­ها در محیط کشت مایع؛ شمارش کلی فرم­ها درمحیط جامد؛ کشت، جداسازس و شمارش کپک و مخمر؛ کشت و جداسازی سالمونلا؛ جستجو و شمارش استافیلوکوکوس آرئوس، کلستریدیوم پرفرینجنس و باسیلوس سئوس در مواد غذایی؛ بازرسی بهداشتی تخم­ مرغ، گوشت قرمز، گوشت طیور و ماهی و نوشابه­ های غیرالکلی و ادویه شرح و توصیف شده است.

مطالب کتاب مطابق با سرفصل درس میکروب­ شناسی مواد غذایی در رشته علوم و صنایع غذایی و درس کنترل کیفی و بهداشتی مواد غذایی رشته دامپزشکی تنظیم و سعی شده است روش­ هایی ارائه شود که با امکانات موجود در کشور و استانداردهای موجود به سادگی قابل اجرا باشند.

این کتاب می ­تواند مرجع کارشناسان و مسئولان فنی کارخانه­ های صنایع غذایی، واحدهای تولید کننده مواد غذایی و آزمایشگاه های کنترل بهداشتی مواد غذایی باشد.

دکتر محمد حسین موثق عضو هیات علمی تمام وقت و استادیار گروه دامپزشکی واحد شبستر است.

کتاب­ «راهنمای عملی بهداشت مواد غذایی» در 191 صفحه به قیمت 250000 ریال در تیراژ 2000 نسخه توسط انتشارات دانشگاه آزاد اسلامی شبستر منتشر و به بازار عرضه شده است.

 

آدرس خبر در خبرگزاری آنا: http://www.ana.ir/news/336277
آدرس خبر در خبرگزاری ایسکانیوز: http://www.iscanews.ir/news/895691

 


١٠:٢٠ - پنج شنبه ٢١ دی ١٣٩٦    /    شماره : ٣١٣٠    /    تعداد نمایش : ١١٤٤خروج
© تمامي حقوق اين سايت متعلق به دانشگاه آزاد واحد شبستر مي باشد.